Přemýšleli jste někdy nad úklidem školních lavic nebo kancelářských stolů? Víte, že se na nich vyskytuje velké množství nebezpečných bakterií, které mohou být zdrojem nemocí? Jak se tomu vyvarovat? Ideální cesta je mít lavice a stoly neustále čisté, a tím pádem hygienicky bezpečnější. Toho lze docílit pouze pravidelnou údržbou a čištěním, nejlépe pomocí čisticí stěrky. V následujícím článku si ukážeme nejčastější rizika, která ve školách z hlediska hygieny hrozí, ale hlavně vás naučíme prostřednictvím video návodu správnou techniku stírání stolů pomocí stěrky Kaifly, díky které budou stoly a školní lavice perfektně čisté a hygienické. Pojďme na to!

Z toalety přes školní tašku až na lavici

Nejen děti, ale i dospělí lidé, si neuvědomují, kolik může být na zdánlivě čisté školní lavici špíny. Jen si představte tu situaci, když si dítě dojde ve škole na toaletu a tam odhodí tašku na zem. Z toalety, která je potenciálním zdrojem nebezpečných bakterií, jde do třídy a položí si batoh na školní lavici, na které později rozbalí a sní svou svačinu. Umyté ruce z toalety jsou tak k ničemu, protože už mohlo dojít ke křížové kontaminaci z prostředí toalet na tašku, z tašky na lavici a z lavice na svačinu.

„Učte děti ve školách, aby si nedávaly tašku na lavici. Vysvětlete jim, proč je to nehygienické.“

Učte děti ve školách, aby si nedávaly tašku na lavici. Vysvětlete jim, proč je to nehygienické.

Rizika nehygienické školní lavice

Umíte si asi představit, jaká rizika může mít taková obyčejná školní lavice. Pro rodiče je to zvýšené riziko častějšího onemocnění jejich dětí a pro ředitele škol v lepším případě absence žáků, ale klidně i epidemie a starosti s hygienou. Dbejte proto na pravidelný a hlavně kvalitní úklid ve vaší škole.

Rizika nehygienické školní lavice

Přitom je tak jednoduché rizikům předcházet. Stačí pravidelně umývat desky stolů a používat kvalitní stěrku. Důležitá je ale nejen stěrka, ale také technika stírání. A přesně to vás teď naučíme.

Technika stírání stolů

Při úklidu školních lavic doporučujeme používat kvalitní stěrku, kterých je na českém trhu relativně nepřeberné množství. Ne každá ale umí to, co americká Kaifly stěrka, kterou používáme my. Podívejte se na video, ve kterém je celý postup stěrkování velmi podrobně vysvětlen.

Technika stírání stolů - KaiFly

VIDEO: Úklid školních lavic a kancelářských stolů pomocí Kaifly systému (české titulky)


Textový přepis videa

Patentovaný KaiFly systém je složen ze čtyř součástí. První je odolné pouzdro připevnitelné k opasku. Na přední straně pouzdra je umístěno poutko pro vložení stěrky a pevný háček. Do pouzdra se vkládá láhev s rozprašovačem, který je poháněn motorem. Láhev je opatřena stupnicí pro jednodušší namíchání používaného čisticího prostředku. Po správném namíchání výsledného čisticího prostředku zkontrolujte správné nasazení víčka a zasuňte láhev do pouzdra. Tato láhev je připojena k rozprašovači, který je opatřen automatickou spouští a uzamykatelným mechanismem proti nechtěnému spuštění. Otočením vyústění můžete upravit proud rozprašovače. Rozprašovač umístěte uchopovací částí dolů do pouzdra hned vedle lahve, abyste zabránili nechtěnému spuštění rozprašování do pouzdra. Dalším nástrojem je stěrka. Tu zasuňte jednoduše do poutka vně pouzdra. Poslední je čistící stěrka s mikrovláknem. Zavěste ji na háček tak, aby čisticí plocha směřovala od vás, čímž zabráníte namočení oděvu.

Tímto jste dokončili přípravu KaiFly systému. Nyní se podívejme na správné hygienické očištění rovných povrchů. Nejdříve nastříkejte čisticí prostředek rozprašovačem na stěrku s mikrovláknem a rozetřete jej pomocí aplikátoru po celé ploše čištěné plochy. Odolnější nečistoty odstraníte použitím hrany. Nyní přichází čas čisticí prostředek a nečistoty odstranit. Vezměte stěrku a podobně jako u čištění oken jej stáhněte z povrchu dolů. Pro dosažení optimálního výsledku je třeba použít správnou techniku. Klíčem k tomuto úspěchu je použití rovnoměrného a konstantního tlaku při stírání tekutiny. Začněte od vnějších okrajů, stěrku držte natočenou pod vhodným úhlem a vždy stírejte směrem do středu plochy. Nezapomínejte, že jemný a stálý tlak ideálně posunuje tekutinu z kraje na kraj, čímž zabezpečíte, že žádný čisticí roztok nesteče přes hranu stolu. Až se dostanete ke konci, přidržte čisticí stěrku u kraje a stáhněte veškerou tekutinu do stěrky. Stejnou techniku lze použít na všech druzích stolů a povrchů. Abyste dosáhli nejlepších výsledků, doporučujeme tuto techniku trénovat velmi často a na různých typech stolů a ploch. Nejdříve se vám to bude zdát divné, ale po chvíli budete uklízet jako profesionál.

Nyní je na čase vám ukázat KaiFly techniku efektivního čištění dvou řad lavic najednou. Tento způsob je nejen velice efektní, ale také velice rychlý. Nejdříve si naneseme čisticí stěrkou prostředek na obě řady lavic. Jednu řadu po cestě tam a druhou po cestě zpátky. Tak zvýšíte produktivitu své práce a čisticí prostředek tak má více času na působení na nečistoty. Poté ve stejném pořadí za použití stěrky čisticí prostředek setřeme. Opět jednu řadu po cestě tam a druhou zpět. Tento způsob efektivně vyčistí obě řady lavice na jednou, což zaručuje rychlý a efektivní úklid celé místnosti s lavicemi.


Tip: Navštivte diskusi na téma školy a školky na portálu eMimino.cz.

Share This