• Americká 2452/14, 350 02 Cheb - Sídlo firmy na mapě - Dokumenty ke stažení

  Po - Pá: 8:00 - 16:00

 • Provozní doba

  dewolf@dewolf.cz

 • Napište

  +420 354 435 130

 • Zavolejte

  Obyčejné mýdlo je účinnější než antibakteriální čisticí prostředky

  Studie: Obyčejné mýdlo je účinnější než antibakteriální čisticí prostředky

  6 března, 2019 Blog 0 thoughts on “Studie: Obyčejné mýdlo je účinnější než antibakteriální čisticí prostředky”
  Obyčejné mýdlo je účinnější než antibakteriální čisticí prostředky

  Kupujete si pro úklid domácnosti drahé antibakteriální čisticí prostředky, například utěrky a různé čisticí spreje? Studie Dr. Clare Lanyonové ukázala, že takové přípravky nejsou zcela efektivní. Obyčejné mýdlo je prý účinnější než většina antibakteriálních čisticích prostředků.


  Už po 20 minutách jsou bakterie zpět

  Pokud si myslíte, že když používáte při úklidu antibakteriální utěrky, je váš domov bez bakterií, máme pro vás špatnou zprávu. Dr. Clare Lanyonová, vědkyně z University of Northumbria ve Velké Británii, totiž tvrdí, že lidé zbytečně utrácejí své peníze za kupování antibakteriálních utěrek a čisticích sprejů, protože obyčejné bakterie mohou bezprostředně po úklidu těmito prostředky, už po pouhých 20 minutách, stejně znovu růst a rozmnožovat se.


  Mýdlo rozbíjí buněčné stěny bakterií

  Podle Lanyonové je při čištění mnohem účinnější obyčejné mýdlo, protože obsahuje složky, které umí rozbít buněčné stěny bakterií. Výzkum ukázal, že mnoho antibakteriálních čisticích prostředků nebylo tak efektivní, jako staré dobré mýdlo a voda. Lanyonová a její tým také zjistili, že při experimentu došlo k dramatickému růstu bakterií po pouhých 12 hodinách po čištění kuchyně pomocí utěrek.


  Patogeny posilují imunitní systém člověka

  Doktorka také zdůraznila, že pokud jsou rizikové potraviny, jako je například kuřecí maso, vejce nebo mořské plody, před použitím dobře očištěny vodou, neměli bychom se příliš obávat zbytkového množství bakterií. Ve skutečnosti totiž ani není možné odstranit úplně všechny bakterie a zajistit, aby váš domov byl naprosto sterilní. Naopak vystavování se každodenním patogenům v rozumném množství je pro lidský organismus dokonce dobré, protože to posiluje imunitní systém.

  Patogeny posilují imunitní systém člověka


  Zdroj: telegraph.co.uk

  No comments yet. You should be kind and add one!

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.This is a required field!

  <small>You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes:<br> <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  four × 5 =

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Copyright © 1991 - 2019 de Wolf GROUP s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Přebírání, kopírování a jiné používání obsahu je dovoleno pouze se souhlasem. Realizace a správa webu Digito.cz.