• Americká 2452/14, 350 02 Cheb - Sídlo firmy na mapě - Dokumenty ke stažení

  Po - Pá: 8:00 - 16:00

 • Provozní doba

  dewolf@dewolf.cz

 • Napište

  +420 354 435 130

 • Zavolejte

  Ekologické čištění lodě, mytí lodě

  Jak na ekologické čištění lodě + tipy na levné mytí lodě bez chemie

  21 srpna, 2017 Blog 0 thoughts on “Jak na ekologické čištění lodě + tipy na levné mytí lodě bez chemie”
  Ekologické čištění lodě, mytí lodě

  Čištění lodě má neoddiskutovatelný vliv na životní prostředí, zejména pak na vodní zdroje, jako jsou přehrady, nádrže, jezera, řeky nebo moře. Mělo by být v zájmu každého z nás přírodu chránit, zejména pak vodu, které v posledních letech není zrovna příliš. Pokud se tedy pustíte do mytí lodě, neměli byste nikdy zapomínat na základní ekologická pravidla. V této publikaci si o nich něco řekneme. Poradíme vám také, jaké použít techniky čištění, jaké zvolit čisticí stroje a ekologické čisticí prostředky.

  Nabízí se celkem tři možnosti čištění lodí – specializovanou firmou, instalací ochranné fólie nebo vlastními silami. Pojďme si k jednotlivým možnostem něco málo říct. Detailně se v tomto článku zaměříme hlavně na čištění vlastními silami.

  1. Čištění lodě od specializované firmy

  První možností je, že si můžete loď nechat vyčistit od specializované firmy. V takovém případě musíte loď vyndat z vody a odvést ji na čištění. Firma se o vše postará a vy jen zaplatíte. Máte to bez starostí, ale také podstatně dražší, než kdybyste si ji umyli sami.

  2. Polepení lodě ochrannou fólií

  Druhou možností je nechat si loď polepit hladkou fólií, která vytvoří ochranný štít nejen proti špíně, ale také proti menším škrábancům. V takovém případě pak stačí loď jednou do roka opláchnout silným vysokotlakým čističem (wapkou) bez chemických čisticích prostředků. Fólie není úplně levná záležitost, nicméně vám na lodi vydrží 3 až 7 let v závislosti na typu vody (sladkovodní, mořská). V našich českých vodách může ochranná fólie na lodi vydržet údajně i přes 10 let.

  Pokud se rozhodnete pro polepení fólií, čištění lodi se ale stejně nevyhnete. Cílem fólie je chránit loď před menšími odřeninami a škrábanci a usnadnit pak její čištění. Fólie vám navíc udrží zachovat vzhled lodi, což se vám hodí až ji budete chtít prodat.

  3. Vlastnoruční mytí lodě

  Třetí možností je umýt si loď vlastními silami, což je pro mnohé osobní záležitost, které se vůbec nebrání, naopak to dělají rádi a s plným nasazením. Mnohdy si ale majitelé lodě neuvědomují, že mohou mytím svého mazlíčka přispět ke znečištění životního prostředí. Na to byste měli dávat extrémní pozor. Přeci jen jste součástí lodní komunity, která si váží přírody a chrání ji. Nebuďte lhostejní k přírodě!

  Dva způsoby ekologického mytí lodě

  • Používejte ekologické alternativy, případně eko prostředky
  • Pořiďte si na mytí lodě MotorScrubber, je vodotěsný

   

  Používejte ekologické alternativy, případně eko prostředky

  Všechno začíná a končí u čisticích prostředků, které jsou jednou z hlavních příčin znečišťování vody společně s únikem pohonných hmot z lodi. Zůstaňme ale u čisticích prostředků. Pokud se rozhodnete umýt loď přímo na vodě, vždy používejte jen ekologické čisticí prostředky! Bohužel se ale světoví odborníci na čištění lodí neumí shodnout, který čisticí prostředek je nejvíce ekologický. Zkrátka, co odborník, to jiný názor. Existují však přírodní alternativy, které čisticí prostředky spolehlivě nahradí.

  Chemický čisticí prostředek Alternativní ekologický čistič
  Bělidlo Borax nebo-li Tetraboritan sodný.
  Čisticí prášek Jedná soda. Smíchejte sodu s citronem a boraxem. Naneste na povrch a opláchněte čistou vodou.
  Obecné čističe Soda, kypřící prášek, ocet nebo citronová šťáva kombinovaná s boraxovou pastou.
  Čistič podlah Jeden šálek octa ve 2 litrech vody.
  Čistič oken Jeden šálek octa + 1 litr teplé vody. Opláchněte a setřete.
  Čistič na hliník 2 polévkové lžíce vinného kamene (bezfosfátový prášek do pečiva) + 1 litr horké vody.
  Čistič na mosaz Worcesterová omáčka nebo pasta ze stejného množství soli, octa a vody.
  Čistič mědi Citronová šťáva a voda nebo pasta z citrónové šťávy, soli a mouky.
  Čistič a leštidlo chrómu Jablečný ocet pro čištění a dětský olejíček na leštění.
  Čistič nerezové oceli Soda nebo minerální olej pro leštění, ocet k odstranění skvrn.
  Odstraňovač skvrn ze skelných vláken Pasta z jedlé sody a vody.
  Odstraňovač plísně Smíchejte stejné množství citronové šťávy a soli nebo bílého octa a soli.
  Čistič odpadu a kanalizace Použijte buď trysku na čištění potrubí nebo protahovací pero. Propláchněte odpad směsí vroucí vody s jedlou sodou (¼) a octem (¼).
  Leštič dřeva Olivový nebo mandlový olej (pouze vnitřní stěny).
  Čistič rukou Dětský olej nebo margarín.
  Čistič koberců a čalounění Suchý kukuřičný škrob. Posypte, nechte chvilku působit a řádně vysajte.

  Pokud přeci jen použijete místo ekologické alternativy nějaký čisticí prostředek, který je klasifikován jako ekologický, pamatujte si, že jeho použití může mít větší dopad na životní prostředí, než když použijete toxický přípravek, který ihned utřete hadrem. Ne každý ekologický prostředek je použitelný pro čištění lodí přímo na vodě.

  Vždy dávkujte a řeďte ekologický čisticí prostředek tak, jak je určeno výrobcem. Není pravdou, že čím více čističe, tím čistější loď!

  Za žádných okolností nepoužívejte na mytí lodě čisticí prostředek, se kterým se doporučuje pracovat s ochrannými rukavicemi. Takový čistič bude s velkou pravděpodobností toxický!

  Pořiďte si na mytí lodě MotorScrubber, je vodotěsný

  Pokud jste fanouškem mytí lodě vlastními silami a opravdu vám záleží na ekologii, pořiďte si jednokotoučový mycí stroj MotorScrubber. S ním totiž žádné čisticí prostředky potřebovat nebudete. Pojďme si ho tedy krátce představit, abyste věděli, jak je úžasný pomocník a jak se s ním pracuje.

   

  Jak už bylo napsáno, MotorScrubber je jednokotoučový stroj, určený na podlahy, sprchy, toalety, okna, dveře, bazény, ale také lodě, auta, letadla nebo vrtulníky. Zkrátka na jakékoliv tvrdé plochy.

  Jedná se o vysoce kvalitní, spolehlivý, výkonný a 100% vodotěsný mycí stroj poctivé americké produkce. Má teleskopickou rukojeť, kterou lze nastavit od 38 cm až do 254 cm, takže s ním lze reálně čistit až 4 metry do výšky nebo hloubky. Je poháněn vlastním akumulátorem, jehož výdrž v nepřetržitém provozu je krásné 4 hodiny. Plné nabití mu pak trvá pouhých 8 hodin.

   

  Jednokotoučové mycí podlahové stroje MotorScrubber Jednokotoučový mycí stroj na podlahu Jemný čisticí kartáč pro jednokotoučový mycí stroj MotorScrubber

  Ke stroji lze dokoupit celou řadu příslušenství a doplňků, jako jsou kartáče a pady, se kterými můžete čistit různé druhy povrchů. Na čištění lodě je ideální jemný čisticí kartáč s označením MS1044.

  Velkou výhodou je, že můžete MotorScrubber používat přímo z lodě, protože je vodotěsný. Odpadají vám tak starosti s přepravou lodě do specializované firmy, ale také nákup čisticích prostředků.

  Mohlo by se vám hodit: Bezpečnostní pokyny a manuál pro jednokotoučový podlahový stroj MotorScrubber

  Další tipy pro čištění lodí

  • pravidelné čištění vaší lodě MotorScrubberem jí bude udržovat ve stále čistém stavu
  • pokud loď navoskujete, sníží to pravděpodobnost zažrání nečistot
  • dodržujte doporučené dávkování čisticích prostředků
  • více čisticího prostředku neznamená, že čištění bude lepší
  • pokud používáte chemické čisticí prostředky, umývejte loď raději v garáži
  • pro mytí lodi na břehu můžete použít také vysokotlaký čistič, tzv. wapku

   

  A jaké jsou vaše zkušenosti s čištěním lodi?

  Zapomněli jsme na něco? Nebo snad máte lepší tip, jak ekologicky umýt loď? Napište nám do komentářů a podělte se s námi o vaše zkušenosti.

  No comments yet. You should be kind and add one!

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.This is a required field!

  <small>You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes:<br> <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  3 × one =

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Copyright © 1991 - 2019 de Wolf GROUP s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Přebírání, kopírování a jiné používání obsahu je dovoleno pouze se souhlasem. Realizace a správa webu Digito.cz.