• Americká 2452/14, 350 02 Cheb - Sídlo firmy na mapě - Dokumenty ke stažení

  Po - Pá: 8:00 - 16:00

 • Provozní doba

  dewolf@dewolf.cz

 • Napište

  +420 354 435 130

 • Zavolejte

  Péče o ruce a pokožku při úklidu nebo pravidelném nošení rukavic

  7 dubna, 2019 Blog 0 thoughts on “Péče o ruce a pokožku při úklidu nebo pravidelném nošení rukavic”
  Péče o ruce a pokožku při úklidu nebo pravidelném nošení rukavic

  Věděli jste, že péče o ruce je z hlediska bezpečnosti práce velmi důležitá i když pravidelně používáte ochranné rukavice? Zejména v oblasti úklidových služeb jsou ruce velmi namáhavé a vystavené různým čisticím prostředkům nebo dokonce chemikáliím. Přečtěte si, jaké dopady může mít na vaše zdraví špatná péče a hygiena rukou nebo dlouhodobé nošení ochranných rukavic při úklidu.

  Pozor na dermatitidu a ekzém

  Špatná péče o ruce může představovat závažné zdravotní problémy, zejména pak dermatitidu a ekzém. Dermatitida je označení pro záněty kůže. Některé ze zánětů jsou způsobené alergickou reakcí na alergeny, které se mohou vyskytovat v různých čisticích prostředcích nebo chemických přípravcích.

  Ekzém na rukou

  Onemocnění kůže následkem nedostatečné péče o ruce může způsobit i několikaměsíční neschopnost pracovníka, což má negativní účinky nejen na zdraví jedince, ale také na firmu, ve které pracuje. V případě onemocnění je důležitá zejména rychlá a efektivní léčba. V opačném případě může dojít na velmi závažné zdravotní problémy – například chronický ekzém.

  Fakta o onemocnění kůže v důsledku práce

  Onemocnění kůže je jednou z nejčastějších forem nemoci z povolání. Ve Velké Británii představuje přibližně 13,5 % všech nemocí z povolání.

  Nedávné studie prokázaly, že až 40 % pracovníků bude v určitém okamžiku svého pracovního života trpět kožními problémy.

  Více než ½ ztracené pracovní doby následkem průmyslových nemocí je způsobeno dermatitidou.

  Dále bylo zjištěno, že u 75 % pacientů, kteří trpí dermatitidou z povolání se vyvinulo chronické kožní onemocnění – například ekzém.

  Zaměstnanci, kteří mají problémy s pokožkou pravděpodobně v důsledku pracovní činnosti tuto situaci nenahlašují jako pracovní úraz.

  Fakta o hygieně pokožky

  Ruce jsou nejúčinnější metodou šíření bakterií, ale více než polovina všech pracovníků nezná základy mytí rukou.

  Nejméně 40 % pracovníků si neumývají ruce dostatečně často a dost dlouho. Výrazně tak snižují své šance na ochranu proti šíření bakterií.

  Asi 65 % pracovníků v oblasti úklidu, údržby a stavebnictví a 47 % pracovníků v kancelářích si myjí ruce méně než pětkrát denně.

  Průměrná doba mytí rukou je kratší než 10 sekund, nemyjí si důležité oblasti, kde se bakterie běžně vyskytují, např. pod nehty prstů a na vrchní části rukou.

  Studie prokázaly, že dobré postupy hygieny rukou mohou snížit riziko nemocí, pracovní neschopnosti a související náklady minimálně o 18 až 40 %.

  Mohlo by vás zajímat: Hygiena a dezinfekce rukou – Správná technika mytí rukou

  Správná technika mytí rukou

  Dlouhodobé používání rukavic může způsobovat dermatitidu

  Ve firmách, které provozují úklidové a DDD služby, včetně těch, které provádějí dezinfekci v prostředí, které vyžaduje vysoký stupeň čistoty a hygieny (laboratoře, zdravotnická zařízení atd.), je dlouhodobé používání ochranných rukavic zcela běžnou záležitostí. Dlouhodobé používání rukavic ale může být hlavním faktorem k dermatitidě rukou. Proto je nezbytné, aby byly ruce chráněny a aby se o ně každý pracovník velmi pečlivě staral. Stejně tak je důležité, aby je k tomu vedl jejich zaměstnavatel a informoval je o této problematice, která se týká bezpečnosti práce.

  Gumové ochranné rukavice

  Jak pečovat o ruce

  Jedním z nejdůležitějších faktorů při péči o pokožku rukou je jejich pravidelná hygiena a správné mytí. Existuje také celá řada produktů (mastí a krémů), které jsou vyrobeny právě pro péči o ruce. Některé z nich poskytují řešení pro ochranu kůže a pomáhají předcházet příčinám dermatitidy. Doporučujeme se poradit s lékárníkem nebo lékařem, ideálně s dermatologem.

  Zdroj: Critical Environment Solutions Ltd.

  No comments yet. You should be kind and add one!

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.This is a required field!

  <small>You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes:<br> <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  2 × four =

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Copyright © 1991 - 2019 de Wolf GROUP s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Přebírání, kopírování a jiné používání obsahu je dovoleno pouze se souhlasem. Realizace a správa webu Digito.cz.