• Americká 2452/14, 350 02 Cheb - Sídlo firmy na mapě - Dokumenty ke stažení

  Po - Pá: 8:00 - 16:00

 • Provozní doba

  dewolf@dewolf.cz

 • Napište

  +420 354 435 130

 • Zavolejte

  8 zákonných povinností při úklidu ve školách a vzdělávacích zařízeních

  22 června, 2018 Blog 0 thoughts on “8 zákonných povinností při úklidu ve školách a vzdělávacích zařízeních”
  8 zákonných povinností při úklidu ve školách a vzdělávacích zařízeních

  Jste ředitel státní či soukromé školy nebo provozujete jakékoliv jiné zařízení pro výchovu a vzdělávání dětí a mladistvých? A víte, že úklid v těchto zařízeních podléhá zákonným požadavkům? Chcete-li mít úklid ve vaší škole z hlediska legislativy na jedničku, přečtěte si tento článek.

  Zákonné požadavky na úklid ve školách

  Zákonné požadavky na úklid ve školách jsou uvedeny v § 22 vyhlášky č. 410/2005 Sb. o hygienických požadavcích na prostory a provoz zařízení a provozoven pro výchovu a vzdělávání dětí a mladistvých.

  1. Podlahy a koberce

  Podlahy a jiné podlahové krytiny a povrchy musíte ztírat každý den, a to na vlhko. Pokud se ve škole nachází koberce, musíte je též každý den čistit pomocí vysavače.

  Tip na úklidový stroj: OmniFlex™ AutoVac
  Tip na úklidový vozík: OmniFlex™ Microfiber Trolley System
  Tip na vysavač: Sprintus MAXIMUS

  2. Odpadky

  Jste povinni každý den vynášet koše s odpadky. Za žádných okolností by nemělo docházet k tomu, že v odpadkových koších zůstanou zbytky jídla, které budou zdrojem zkázy a plísní.

  3. Sociální zařízení

  Denně musíte čistit umyvadla, záchody, pisoáry, a to za použití čisticích prostředků s dezinfekčním účinkem.

  4. Omyvatelné stěny

  Minimálně jednou týdně musíte provádět také čištění omyvatelných částí stěn hygienických zařízení a dezinfikování umýváren a záchodů.

  Tip na úklidový stroj: OmniFlex™ Crossover cleaning SUV

  5. Okna a světla

  V intervalu minimálně dvakrát ročně jste jako provozovatel školy či jiného provozu pro výchovu a vzdělávání dětí a mladistvých povinen provádět mytí oken včetně rámů, svítidel a jiných světelných zdrojů.

  6. Celkový úklid

  Alespoň dvakrát ročně musíte provést celkový úklid všech prostor a zařizovacích předmětů. Zařizovací prostory představují například toaleta, pisoár, bidet, umyvadlo, vana, sprcha, vanička na nohy, pračka, myčka apod.

  7. Malování

  Malování je též součástí úklidu ve školách. Dle zákona je nutné ho provádět minimálně jednou za tři roky nebo v případě potřeby i častěji.

  8. Větrání a čištění vzduchotechniky

  Součástí úklidu v prostorách zařízení pro výchovu a vzdělávání je také pravidelné větrání, případně pouštění klimatizace. Pokud se v těchto prostorách nachází také vzduchotechnika, je vaší povinností zajistit její čištění, a to podle návodu výrobce nebo dodavatele.


   

  Mohlo by vás také zajímat zajímat:

  No comments yet. You should be kind and add one!

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.This is a required field!

  <small>You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes:<br> <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  twenty − seventeen =

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Copyright © 1991 - 2019 de Wolf GROUP s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Přebírání, kopírování a jiné používání obsahu je dovoleno pouze se souhlasem. Realizace a správa webu Digito.cz.